Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Climatronic - nawiew po włączeniu zapłonu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Climatronic - nawiew po włączeniu zapłonu

    Zamieszczone przez ZipY
    sesik, myślę, że masz przesilenie jesienno-zimowe
    Nieuchronnie zbliża mi się okres :diabelski_usmiech Dlatego taki marudny jestem :diabelski_usmiech

  • #2
    [O1] Climatronic - nawiew po włączeniu zapłonu

    Witam,
    Ostatnio coś mnie podkuśiło i sprawdziłem sobie kody błędów na Climatronicu. Wszytko działa sprawnie. Sprawdziłem to wciskając jednocześnie obieg zamknięty i przycisk ECON. Climatronic wykonał samodiagnozę i wywalił błąd 4FA. Po skasowaniu go dłuższym przytrzymaniem ECON błąd już się nigdy więcej nie pojawia - domyślam się że był on jednorazowy. Od tej pory pojawia się tylko napis 444 00 czyli brak błędów.
    Teraz do rzeczy - wcześniej jak przekręciłem zapłon, bez odpalania silnika to dmuchawa juz zaczynała działać. Teraz climatronic sie zaświeca (temperatury itd) ale ikony/słupki nadmuchu i sam wentylator zaczyna pracować dopiero po odpaleniu silnika. Czy tak być powinno czy coś się popsuło, poprzestawiało???
    W gruncie rzeczy to teraz wydaje mi się że jest ok, bo po co mi wentylator przy samym zapłonie jak i taksprężarka nie działa. Dodam jeszcze że jak mam sam zapłon i wcisne przycisl wentylatora plus lub minus to zaczyna on działać też na samym zapłonie.

    Komentarz


    • #3
      U mnie po przekręceniu kluczyka nie działa nawiew. Dopiero kilka sek po odpaleniu. Potem załącza się sprężarka.

      Nie próbowałem klikać wentylatorkiem bez odpalenia silnika.
      Sprzedam dom: http://www.paulinaguzek.pl/dom/
      ---


      A to moja skodzinka:
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1470014

      Komentarz


      • #4
        Z tego by wynikało że teraz mam ok, a wcześniej jak był błąd to pracował źle. Może jeszcze ktoś się wypowie jak jest u niego po przekręceniu kluczyka?

        Komentarz


        • #5
          hmm.
          U mnie climatronik startuje z nawiewem w kilka sekund po odpaleniu silnika, sprężarka w kilka kolejnych sekund. Nie zwracałem uwagi jak jest na samym zapłonie.
          Była O1 kombi ALH++ 150/340
          Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

          Komentarz


          • #6
            to chyba jest normalne takie zachowanie z tego co kojarzę...

            Komentarz


            • #7
              Sprawdzałem właśnie u kolegi w Passacie 2001 FL TDI, u niego jest tak jak u mnie bylo wcześniej, tzn. po zaplonie po kilku sekundach rusza tez wentylator nawiewu. W sumie to teraz moje rozwiązanie bardziej mi się podoba, a w dodatku wszytko (chyba) działa jak należy. Ciekawi mnie tylko czy powróciłem do ustawien z fabryki kasując ten błąd czy coś popsułem ???

              [ Dodano: Wto 06 Lip, 10 15:09 ]
              Witam jeszcze raz, mogłby ktoś mi na 100 % sprawdzić u siebie działanie klimatronika na samym zapłonie bo nie wiem czy to usterka i mam coś z tym robić czy cieszyć się jazdą

              Komentarz


              • #8
                cysiu100, sprawdziłem po pracy i kiedy wsiadłem na AUTO to wentylatory na samym zapłonie bez uruchamiania silnika nie chodziły, przełączyłem na ECON i też się nie włączyły. włączyłem je więc samemu przyciskiem zwiększania siły nawiewu. Następnie przejechałem kawałek wyłączyłem silnik i kiedy przekręcałem kluczyk na zapłon to wtedy chodziły. Później znowu przejechałem kawałek, wyłączyłem silnik i wyszedłem na chwile (ok. 3 min.) kluczyk zostawiłem w stacyjce ale nie na zapłonie. Kiedy wróciłem i przekręciłem kluczyk na zapłon to tak jak po wyjściu z pracy wentylatory na AUTO nie chodziły.

                IWMO tak jak jest teraz u ciebie jest w porządku i powinieneś się cieszyć jazdą. Osobiście dla mnie nie miałoby znaczenia czy wentylatory się włączają samoczynnie, czy nie, zawsze można je wyłączyć lub włączyć w razie potrzeby..

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez cysiu100
                  Sprawdzałem właśnie u kolegi w Passacie 2001 FL TDI, u niego jest tak jak u mnie bylo wcześniej, tzn. po zaplonie po kilku sekundach rusza tez wentylator nawiewu. W sumie to teraz moje rozwiązanie bardziej mi się podoba, a w dodatku wszytko (chyba) działa jak należy. Ciekawi mnie tylko czy powróciłem do ustawien z fabryki kasując ten błąd czy coś popsułem ???

                  [ Dodano: Wto 06 Lip, 10 15:09 ]
                  Witam jeszcze raz, mogłby ktoś mi na 100 % sprawdzić u siebie działanie klimatronika na samym zapłonie bo nie wiem czy to usterka i mam coś z tym robić czy cieszyć się jazdą
                  U mnie jest praktycznie na stałe włączony tryb AUTO, jak tylko przekręcę kluczyk i zapalą się kontrolki - bez uruchomienia silnika - dmuchawa zaczyna pracę. Przy dużych temperaturach zewnętrznych to nawet daje na full ...
                  Samochód jest nowy, więc to raczej tryb fabryczny ...
                  Nie sprawdzałem tych kombinacji z testowaniem autodiagnozą itp.

                  [ Dodano: Wto 06 Lip, 10 19:43 ]
                  Zamieszczone przez cysiu100
                  ...
                  Teraz climatronic sie zaświeca (temperatury itd) ale ikony/słupki nadmuchu i sam wentylator zaczyna pracować dopiero po odpaleniu silnika. Czy tak być powinno czy coś się popsuło, poprzestawiało???
                  W gruncie rzeczy to teraz wydaje mi się że jest ok, bo po co mi wentylator przy samym zapłonie jak i taksprężarka nie działa.
                  A po co wentylator w autach bez klimy??? :lol:

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki za sprawdzenie i odpowiedź. U mnie po pracy jak wnętrze bylo troche nagrzane po włączeniu wentylator zaczął pracować na samym zapłonie. Jak przejechałem kilkadziesiąt km poźniej zgasiłem i ponownie przekręciłem na zapłon już nie chodziły. Widocznie zależy to od temperatury wnętrza lub nasłonecznienia. W każdym bądź razie wszytko hula
                    A ze sprawdzaniem błędów może jednak nie wiedzieć czy jakieś są skoro działa, bo poźniej zaczyna się marudzić innym na forum Pozdrawiam

                    Dla wnikliwych sposób sprawdzania błędów zaczerpnąłem z drugiego postu w tym linku:
                    Kody klimatronic - Klimatyzacja, ogrzewanie - Passat Forum

                    Może się komuś przyda (a ja nie dostane kary za propagowanie passata) :P

                    Komentarz


                    • #11
                      Skoda Octavia II FL montowałem plastikową obudowę akumulatora, na czas operacji odłączyłem akumulator, po podłączeniu sterownik klimatronika się chyba zresetował i teraz po zapłonie nie włącza się dmuchawa dopiero po włączeniu silnika, wcześniej tak nie było jak można przywrócić działanie dmuchawy po zapłonie?

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X